מחשבונים
  • משקל והיקף גוף
  • כושר ולב ריאה
  • תזונה
  • כח
  • הריון
  • ילדים ובני נוער
  • המיוחדים שלנו

מחשבון שמנים ושומנים

מחשבון שמנים ושומנים נבנה בעקבות מגוון ושפע רחב של שמנים ושומנים למאכל המצויים בשפע בכל סופר או מכולת.
קיימים 4 סוגי שומנים- שומן רווי, שומן חד בלתי רווי, שומן רב בלתי רווי ושומן טראנס.
שומן רווי (Saturat Fat) - שומן "רע"
השומן הרווי מצוי בעיקר ממזון מן החי, כגון: עופות, בשר בקר, חלב, גבינות, בשר חזיר, חמאה ובמזונות מן הצומח: קוקוס, שמן דקלים וקקאו.
שומן חד בלתי רווי (Mono UnSaturat Fat)- "שומן טוב"
השומן החד בלתי רווי מצוי בעיקר ממזון מן הצומח כגון שמן זית, שמן קנולה ובאגוזים ומוצריהם כגון אגוזי מלך, אגוזי לוז חמאת בוטנים ועוד.שומן חד בלתי רווי נחשב לשומן "טוב" מפני שהוא מגדיל את רמת הכולסטרול "הטוב", ומקטין את רמת השומנים (הטריגליצרידים).
שומן רב בלתי רווי (Poly UnSaturat Fat)- "שומן טוב"
השומן הרב בלתי רווי נמצא בעיקר במזונות כגון שמן חמניות, שמן קנולה, אגוזים. השומן הרב בלתי רווי כולל בתוכו גם חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 ומסוג אומגה 6.
שומן טראנס (Trans Fat)
שומן טראנס משמש בעיקר בהכנת מזון מהיר, במזונות מטוגנים ובמזונות מעובדים מאחר והוא מגביר ומשפר את הטעם והמרקם של האוכל. שומן הטראנס נחשב ללא בריא מפני שהוא מצד אחד מוריד את רמת הכולסטרול "הטוב" ומעלה את רמת הכולסטרול "הרע". מומלץ להימנע ככל האפשר מצריכת מזונות המכילים שומן טראנס.

תוצאת חישוב

שומן רווי %
שומן חד בלתי רווי %
סה"כ שומן רב בלתי רווי %
אומגה 3 %
אומגה 6 %
שומן אחר %
סה"כ כולסטרול ל-100 גרם מ"ג
מחשבון זה הינו בגדר המלצה בלבד ובשום מקרה אינו בא במקום ייעוץ רפואי !!

ליצירת קשר נא למלא את הפרטים

המידע המופיע באתר נועד להרחיב את ידיעותיו של המשתמש, ואיננו בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף לייעוץ מקצועי. המידע שבאתר ניתן ''כמות שהוא'' (As Is) וללא אחריות החברה ו/או מפעיליו מכל סוג שהוא לא ישאו באחריות להתאמת השירות לצרכי המשתמש. השימוש באתר מהווה את הסכמת המשתמש כי לא תהיה לו כל תביעה, דרישה או טענה מכל סוג שהוא כלפי החברה, בעליו או כלפי צוות העובדים, הכותבים, העורכים והיועצים המשתתפים בבנייתו ועריכתו. כל שימוש באתר או הסתמכות על המידע שבו תיעשה, אפוא, על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש, והוא בלבד ישא באחריות לאופן שבו הוא עושה שימוש בשירות.